Річард левове серце — біографія фото особисте життя правління короля

28.06.2018

Річард Левове серце

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короля

Річард Левове Серце: біографія

Річард I Левове Серце — англійський король з роду Плантагенетів, що правив Англією в 1189-1199 роках. Ім’я Річарда I залишилося в історії не завдяки адміністративним успіхам, властивим батькові і брату. Левине Серце прославився завдяки любові до пригод, романтизму та шляхетності, неймовірним чином поєднуються з підступністю, аморальністю і жорстокістю. Образ хороброго короля оспівав у своїх рядках Шекспір:

«Хто лютою нездоланною силою і лева упокорив, хто з грудей у ​​лева безстрашно вирвав царське серце …».

Дитинство і юність

Річард, третій син Генріха II Англійського і Аліенори Аквитанской, народився 8 вересня 1157 року, приблизно, в замку Бьюмонт в Оксфорді. Основну частину життя Річард провів в англійських колоніях. Отримав прекрасну освіту, писав вірші — збереглися два віршованих твори Річарда I.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляПортрет Річарда Левове Серце

Майбутній король Англії мав незвичайною силою і розкішної зовнішністю (зростання — близько 193 см, світле волосся та голубі очі). Знав безліч іноземних мов, проте рідним англійською не володів. Любив церковні урочистості та обряди, співав церковні піснеспіви.

У 1169 році король Генріх II розділив державу на герцогства: старший син Генріх повинен був стати королем Англії, а Джеффрі отримував Бретань. Аквітанія і графство Пуату дісталися Річарду. У 1170 році брат Річарда Генріх коронований як Генріх III. Реальною влади Генріх III не отримав і підняв повстання проти Генріха II.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляПам’ятник Річарду Левове Серце у будівлі парламенту Великобританії

У 1173 році майбутній король Річард, підбурюваний матір’ю, приєднався до заколоту проти батька разом з братом Джеффрі. Генріх II дав рішучу відсіч синам. Навесні 1174 року, після взяття в полон матері, Аліенори Аквитанской, Річард першим з братів здався батькові і попросив прощення. Генріх II простив бунтівного сина і залишив право володіння графствами. У 1179 році Річард отримав титул герцога Аквітанії.

початок правління

Навесні 1183 Генріх III помер, залишивши місце на англійському троні Річарду. Генріх II запропонував Річарду віддати правління в графстві Аквітанія молодшому братові Івану. Річард відповів відмовою, що послужило конфліктом між ним і Джеффрі з Іоанном. 1186 році Джеффрі загинув на лицарському турнірі. У 1180 році корону Франції отримав Філіп II Август. Претендуючи на континентальні володіння Генріха II, Пилип плів інтриги і налаштовував Річарда проти батька.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляКоронація Річарда Левове Серце

У біографії Річарда збереглося інше прізвисько — Річард Так-і-Ні, яке свідчило про зговірливості майбутнього монарха. У 1188 році Річард з Філіпом почали війну проти короля Англії. Генріх відчайдушно боровся, але зазнав поразки від французів. За договором з Філіпом королі Франції та Англії обмінялися списками союзників.

Побачивши на чолі списку зрадників ім’я сина Іоанна, хворий Генріх II знітився. Пролежавши три дні, король 6 липня 1189 помер. Поховавши батька в усипальниці абатства Фонтевро, Річард відправився в Руан, де 20 липня 1189 року наділений титулом герцога Нормандського.

Внутрішня політика

Правління Англією Річард I почав з визволення матері, відправивши до доручення в Вінчестер Вільяма Маршала. Соратників батька всіх помилував, крім Етьєна де Марсея. Баронів, які перейшли на його сторону в конфлікті з Генріхом II, Річард, навпаки, позбавив винагороди. Залишив короні володіння продажних герцогів, засудивши тим самим зрада батька.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляГерб Річарда Левове Серце

Аліенора, користуючись указом сина про право довести невинність, їздила по країні і звільняла в’язнів, укладених за часів правління чоловіка. Річард відновив в правах баронів, позбавлених Генріхом майна, повернув до Англії єпископів, які втекли з країни від гонінь.

3 вересня 1189 року Річарда I коронували у Вестмінстерському абатстві. Святкування з нагоди коронації були затьмарені єврейськими погромами в Лондоні. Правління почалося з ревізії скарбниці і звіту представників влади в королівських землях. Вперше в історії скарбниця збагачувалася за рахунок продажу державних постів. Чиновники і представники церкви, які відмовилися платити за посаду, відправлялися до в’язниці.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляМонета часів Річарда Левове Серце

За час правління Англією Річард був в країні не більше року. Правління звелося до зборів в казну і на утримання армії і флоту. Від’їжджаючи з країни, залишив правління молодшому братові Івану і єпископу Ілійського. За час його відсутності правителі встигли пересваритися. Другий раз прибув до Англії Річард в березні 1194 року. Приїзд монарха супроводжувався черговим збором грошей з васалів. Цього разу кошти знадобилися на війну Річарда з Філіпом. Війна закінчилася взимку 1199 року перемогою англійців. Французи повернули володіння, відібрані у англійської корони.

Зовнішня політика

Річард I, зійшовши на престол, марив про хрестовий похід на Святу землю. Зробивши приготування, зібравши кошти за рахунок продажу завойованої Генріхом II Шотландії, Річард відправився в шлях. Король Франції Філіп II підтримував ідею відправитися в похід на Святу землю.

Об’єднання французьких і англійських хрестоносців відбулося в Бургундії. Армії Філіпа і Річарда мали по 100 тисяч військових. Давши в Бордо клятви вірності один одному, королі Франції та Англії вирішили відправитися в хрестовий похід морем. Але погана погода завадила хрестоносцям. Довелося затриматися на зиму на Сицилії. Перечекавши негоду, армії продовжили подорож.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляРічард Левине Серце веде своїх хрестоносців в бій

Французи, які прибули в Палестину раніше англійців, почалася 20 квітня 1191 року облогу Акри. Річард в цей час воював з кіпрським самозванцем, королем Ісааком Комніним. Місяць військових дій увінчався перемогою англійців. Річард взяв чималу здобич і наказував називати державу Кіпрським королівством. Дочекавшись союзників, 8 червня 1191 французи розгорнули повномасштабний штурм. Акра завойована хрестоносцями 11 липня 1191 року.

Філіп спочатку діяв узгоджено з Річардом. Однак через деякий час, раптово пославшись на хворобу, король Франції відправився додому, забравши більшу частину французьких хрестоносців. Річарду залишилися лише 10 тисяч лицарів на чолі з герцогом Бургундським.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляФіліп серпня і Річард Левове Серце отримують ключі від Акри

Армія хрестоносців, очолювана Річардом, отримувала одну перемогу над сарацинами за одною. Незабаром військо підійшло до воріт в Єрусалим — фортеці Ашкелон. Хрестоносці зустрілися з 300-тисячною армією супротивника. Перемогу здобула армія Річарда. Сарацини бігли, залишивши на полі бою 40 тисяч убитих. Річард бився як лев, наводячи на воїнів противника жах. Завойовуючи по шляху міста, англійський король наближався до Єрусалиму.

Зупинивши війська хрестоносців недалеко від Єрусалима, Річард провів огляд армії. Війська виявилися в жалюгідному стані: голодні, виснажені довгим походом. Не було матеріалів для виготовлення облогових знарядь. Зрозумівши, що облога Єрусалима не під силу, Річард наказав відійти від міста і повернутися в відвойовану раніше Акру.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляРічард Левине Серце на коні

Насилу відбившись від сарацинів під Яффой, Річард укладено 2 вересня 1192 року перемир’я на три роки з султаном Саладіном. За договором з султаном, морські порти Палестини і Сирії залишалися у владі християн. Християнським прочанам, який направлявся в Єрусалим, гарантувалася безпека. Хрестовий похід Річарда Левове Серце продовжив християнські позиції на Святій землі на сто років.

Події в Англії вимагали повернення Ричарда. Король відправився додому 9 жовтня 1192 року. Під час подорожі потрапив в шторм і викинутий на берег. Переодягнувшись пілігримів, спробував пройти через володіння ворога англійської корони — Леопольда Австрійського. Річарда дізналися і закували в кайдани. Німецький король Генріх VI наказав привезти Річарда і помістив англійського короля в темницю одного зі своїх замків. Піддані викупили короля Річарда за 150 тисяч марок. Повернення монарха в Англію васали зустріли з благоговінням.

Особисте життя

На руку Річарда претендувало чимало наречених. У березні 1159 Генріх II уклав договір з графом Барселони про шлюб Річарда з однією з його дочок. Планам монарха не судилося збутися. У 1177 році папа Олександр III змусив Генріха II дати згоду на укладення шлюбу між дочкою Людовика VII Адель і Річардом.

У придане за Адель давали французьке герцогство Беррі. І цей шлюб не відбувся. Пізніше Річард намагався одружитися спочатку на Маго, дочки Вюльгрена Тейлефера, з приданим у вигляді графства Ла-Марш, потім з дочкою Фрідріха Барбаросси.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляКороль Річард Левове Серце і принцеса Беренгария

Дружину королю вибрала мати Річарда — Аліенора. Королева-мати вважала, що землі Наварри, що знаходяться на південному кордоні Аквітанії, захистять її володіння.

Тому Річард 12 травня 1191 на Кіпрі одружився на Беренгарии Наваррской, дочки короля Наварри Санчо VI Мудрого. Дітей у шлюбі не було, Річард трохи часу провів з дружиною. Єдиний син короля — Філіпп де Коньяк — народився від позашлюбного зв’язку з Амелією де Коньяк.

За переказами, підданий Річарда, скопуючи поле у ​​Франції, знайшов золотий скарб і відправив частину верховному лорду. Річард зажадав віддати всі золото. Отримавши відмову, король вирушив до фортеці Шале недалеко від Ліможа, де, імовірно, зберігалися скарби.

Річард Левове Серце - біографія фото особисте життя правління короляГробниця Річарда Левове Серце

На четвертий день облоги Річарда під час обходу споруди поранив у плече з арбалета французький лицар П’єр Базиль. 6 квітня 1199 король помер на 42-му році життя від зараження крові. Поруч з вмираючим перебувала 77-річна мати Аліенора.

Короткий опис статті: новини росії, новини рф, новини події, новини шоу бізнесу росії, новини росії шоу бізнесу, новини спорту, новини спорту сьогодні, топ новини, останні новини України

Джерело: Річард Левове Серце — біографія, фото, особисте життя, правління короля

Також ви можете прочитати