Тепловий насос з низьким енергоспоживанням для обігріву приміщень biowatt

12.07.2018

Новий обігрівальний прилад — тепловий насос з низьким енергоспоживанням

Тепловий насос з низьким енергоспоживанням для обігріву приміщень Biowatt

У радянські роки одесит доктор технічних наук, професор Валерій Майсоценко придумав, як отримувати енергію з повітря. Причому дешево і не забруднюючи навколишнє середовище. Більшість колег це відкриття серйозно не сприйняло. Під час перебудови Валерій Степанович написав листа Михайлу Горбачову з проханням допомогти з просуванням революційної розробки. Через деякий час отримав відповідь: «Викладене в листі відношення до науки не має». Майсоценко взяв цей папір в рамочку і повісив у своєму кабінеті. У 1992 році він поїхав з родиною працювати спочатку в Сінгапур, а потім — в США. В Америці йому вдалося налагодити випуск надекономічних кондиціонерів , які беруть енергію з атмосфери. Для їх роботи потрібно електрику, але о восьмій — десять разів менше, ніж для традиційних.

Тепер на основі апарату Майсоценко в Києві створено обігрівальний прилад — тепловий насос (Установка для обігріву приміщень) — з безпрецедентними можливостями.

— Якщо ви думаєте, що в Сполучених Штатах ідеї Майсоценко відразу взяли на ура, то сильно помиляєтеся, — говорить завідувач відділом Інституту технічної теплофізики Національної АН України академік НАНУ Артем Халатов . — Після переїзду в США Валерій Степанович насамперед став шукати можливості зустрітися з лауреатами Нобелівської премії з фізики, яких в цій країні живе досить багато. Вчений-емігрант розповідав їм, що відкрив новий термодинамічний процес (М-цикл) , який можна використовувати для отримання дешевої енергії. Ці розмови незмінно закінчувалися тим, що Майсоценко просили покинути кабінет. Адже він говорив речі, які не вкладалися в голові: в установці, яку він придумав, тепло йде від холодного до гарячого ! Майсоценко чув у відповідь: «Згідно з другим законом термодинаміки холодний предмет не може нагрівати теплий. Ідіть собі з Богом ». Як ні парадоксально, навіть зараз багато вчених не вірять в цей метод. Хоча Майсоценко з партнерами вже давно створив фірму, яка випускає економічні та екологічно чисті кондиціонери, в яких його застосовано. Будь-хто з критиків може купити таку установку і на практиці перевірити, що М-цикл працює. До речі, в будинку Майсоценко в штаті Колорадо такий кондиціонер експлуатується вже близько 20 років. У ньому є дерев’яні частини, які за ці роки майже зотліли, але апарат продовжує працювати. Важливо відзначити, що звичайні кондиціонери подають в приміщення лише 15-20 відсотків свіжого повітря, а установка Майсоценко — все сто відсотків.

— У чому суть методу отримання енергії з повітря?

— Поясню на такому прикладі: бачите, на столі перед нами стоїть таця. Якщо ми розіллємо по ньому воду, вона почне потихеньку випаровуватися. Вода постійно випаровується з річок, озер, морів і океанів … Це глобальний процес, енергія (в науці її називають психрометричні) якого перебуває всюди в атмосфері. Але її концентрація дуже мала. І це одна з причин того, що перш нікому не вдавалося придумати, як взяти енергію з повітря. А ось Майсоценко знайшов потрібне для цього технічне рішення.

— Якщо навіть лауреати Нобелівської премії не вірили в метод нашого земляка, як же йому вдалося знайти людей, що зважилися вкласти гроші в його ідеї?

— Він знаходив способи заробляти на утримання сім’ї, при цьому не пропускав жодної виставки, де був шанс зустріти потенційних партнерів. Майсоценко розповідав мені, що зробив дешеву — картонну — модель своєї установки і демонстрував її роботу. Брав із собою фен, пускав з нього нагріте повітря в апарат, а звідти вже виходив холодне повітря. Пошуки інвесторів тривали не один рік, проте Валерій Степанович не втрачав оптимізму і віри в успіх. І ось одного разу його завзятість було винагороджено: на одній з сільськогосподарських виставок він зустрів трьох братів-фермерів (До речі, всі троє мають вищу освіту). Вони повірили в метод Майсоценко і заради його впровадження вирішили ризикнути по-крупному: продали своє ранчо. Виручені гроші (за відомостями, опублікованими в американській пресі, мова йде про 15 мільйонів доларів. — Авт.) Направили на створення фірми з випуску надекономічних кондиціонерів. Брати не прогадали: вони вже повернули собі капітал і отримують прибуток.

— Майсоценко став мільйонером?

— Може, ще немає, але людина він не бідна. Тут слід сказати, що ринок кондиціонерів в США жорстко контролюється великими корпораціями. Фірма Майсоценко і його партнерів з міста Денвер (вона називається Coolerado З ) Займає невелику частину ринку. Знаю, що головний офіс компанії зараз знаходиться в Австралії. Робиться ставка на завоювання ринків країн Азії, тому нині будуються заводи з виробництва кондиціонерів Майсоценко в Індії, Малайзії, на Філіппінах. А в Гонконзі вчений створює інститут з розробки систем на основі М-циклу для опріснення води, опалення, виробництва електрики та інших потреб.

Ми знайомі з Валерієм Майсоценко з радянських часів. У 1990-ті роки мене запросили на роботу до Великобританії в університет міста Кардіфф. Займався там з колегами створенням систем охолодження лопаток газових турбін для реактивних двигунів компанії «Роллс-Ройс». У 2002 році з 50 робіт, розглянутих комісією Наукового комітету НАТО, наша була визнана кращою. Нас було троє співавторів — з України, Англії та Росії. Кожен отримав по 10 тисяч євро премії на розвиток нашої роботи. У Великобританії я трудився без малого п’ять років. Потім мене запросили в США в Військово-повітряну академію продовжити роботу з цієї тематики. В Америці контакти з Майсоценко, як, до речі, і багатьма іншими емігрантами, поновилися. Валерій Степанович хотів, щоб його М-цикл впроваджувався і в Україні, запропонував мені зайнятися методикою, оскільки я вчений в галузі теплофізики. Після того як я повернувся до Києва, він уже тричі приїжджав до мене, причому разом з одним з трьох братів-компаньйонів.

Наш Інститут технічної теплофізики НАНУ співпрацює з бізнесом, і вдалося знайти підприємців, які погодилися оплатити покупку новаторських апаратів Майсоценко. Один з них ми використовували для створення унікальної за своєю ефективністю установки для опалення приміщень. Суть в тому, що ми з’єднали в ній новаторську установку і звичайний тепловий насос.

— В результаті вийшов суперефективний тепловий насос — про це свідчать результати випробувань, — вступає в розмову аспірант Олег Ступак .- Відомо, що такі насоси використовують тепло вуличного повітря, при цьому для їх роботи необхідно трохи електроенергії. Кращі в світі такого роду установки на один спожитий кіловат електрики дають п’ять кіловат тепла. А наш — удвічі більше!

— В яку суму обходитиметься обігрів приміщень за допомогою вашої установки?

— У десять разів дешевше, ніж «Київенерго» продає зараз тепло жителям столиці. За новими тарифами гігакалорія тепла коштує понад 1500 гривень. Цього достатньо для опалення трикімнатної квартири в не дуже холодний зимовий місяць. Собівартість гігакалорії нашої установки — 150 гривень . Наш експериментальний тепловий насос розрахований на опалення приміщення площею 400 квадратних метрів. Але можна зробити установку і на обігрів 40 квадратів — невеликого будиночка або квартири.

— За який термін окупиться перехід на опалення вашими тепловими насосами того чи іншого підприємства?

— Ми провели розрахунки для стандартного київського дитсадка. Щоб обладнати його нашими насосами, буде потрібно один мільйон 300 тисяч гривень. Приблизно стільки ж садок витрачає на оплату рахунків за теплопостачання за весь опалювальний сезон. Виходить, що перехід на наші теплові насоси окупиться за рік.

Однак наші установки опалюють приміщення теплим повітро м . Як ми дізналися, в дитячих садах це заборонено, але дозволено в школах, інших установах і на підприємствах. Важливо, що наша установка подає нагріте свіже повітря з вулиці, завдяки цьому приміщення будуть постійно провітрюватися.

До речі, найближчим часом ми маємо намір створити тепловий насос, який буде гріти воду. Його можна використовувати в дитсадках, котеджах.

— Але перш ніж почати впровадження наших теплових насосів, слід налагодити їх виробництво, — продовжує академік Халатов. — Ми маємо намір повністю виготовляти їх в Україні, адже це в чотири-п’ять разів дешевше, ніж в США. Щоб створити промисловий зразок і технологічну лінію для випуску цих установок, необхідно близько 200 тисяч доларів. Зараз шукаємо інвестора.

Тепловий насос з низьким енергоспоживанням для обігріву приміщень Biowatt

Артем Халатов і Олег Ступак шукають інвестора, який готовий вкласти 200 тисяч доларів в створення промислового зразка і налагодження випуску їх унікального теплового насоса.

Короткий опис статті: термодинамічний процес, майсоценко, м-цикл, економічні кондиціонери, теплові насоси, coolerado, економічний тепловий насос, інновації, проекти, виробництво тепла, тепло

Джерело: Тепловий насос з низьким енергоспоживанням для обігріву приміщень, Biowatt

Також ви можете прочитати