The best guide коньяк frapin vip xo

26.06.2018

The Best Guide

Primary menu

Post navigation

Коньяк Frapin VIP XO

Вікове обмеження: 18+

Я вже писав про коньяк Frapin VSOP. Тепер настала черга більш солідного і дорогого зразка під досить-таки нескромним назвою VIP XO. Не лякайтеся: позначка VIP в даному випадку цілком виправдана, хоча особисто я б все одно обійшовся без неї.

The Best Guide Коньяк Frapin VIP XO Нагадаю, Frapin — це іменитий виробник коньяку, дуже шанований серед знавців і любителів. Frapin використовує тільки спирти з області Grande Champagne і становить чудові купажі; навіть VS і VSOP у цього господарства дуже хороші (в своїх класах, зрозуміло). Детальніше про компанію Frapin і її VSOP коньяку читайте в окремій статті.

Спирти, що входять до складу коньяків XO, повинні бути витримані як мінімум 6 років, рахуючи від 1 квітня року, наступного за роком урожаю. Зовсім скоро мінімальний термін буде збільшений до 10 років, але слід зауважити, що всі провідні виробники вже зараз витримують спирти для XO коньяків значно довше 6 років. Скажімо, середній вік спиртів, що входять до складу Frapin VIP XO, становить близько 20 років.

The Best Guide Коньяк Frapin VIP XO Фортеця Frapin VIP XO — 40% об. Продається цей коньяк в графині, що нагадує за формою традиційні пляшки XVI століття. Графин і пробка-кришка прикрашені тонкою позолотою.

особисті враження

Колір у Frapin VIP XO вельми насичений, бурштиновий з золотистими відблисками. Аромат і смак дуже виразні, досить завзято і яскраві. Про різкості мова тут йти не може, але я б не сказав, що цей коньяк дуже м’який. Букет у нього тонкий, витончений, багатий, але у мене не виникає відчуття того, що це коньяк-пенсіонер. Можливо, його варто назвати зрілим коньяком в самому розквіті сил — такий собі життєрадісний, повний сил і енергії, але зовсім не легковажний і дуже тактовний.

Ноти, які можна відчути у Frapin VIP XO: сухофрукти (курага), ваніль, злегка підсушені польові медоносні квіти, темний шоколад, шоколадна карамель, щіпка прянощів (кориця, наприклад).

Чи варто купувати цей коньяк? Справа смаку. Ціна на нього дуже висока; якість відмінна, але не факт, що вам сподобається саме цей стиль. Або ж може бути так, що стиль сподобається, але це не те, що здатне викликати у вас справжнє захоплення. XO коньяки сильно відрізняються один від одного за стилістикою і букету, тому рекомендувати щось абсолютно всім складно. Для подарунка, думаю, Frapin VIP XO буде хорошим варіантом.

зовнішні оцінки

  • RCTS (Rixendis ‘Cognac Tasting Society) — 27/30
  • Wine Enthusiast — нагорода Best of the Year, 2004 рік

Де купити Frapin VIP XO і скільки він коштує

Frapin VIP XO продається в великих АЛКОМАРКЕТ; зокрема, в Ароматному світі і Винотека Grand Cru. Крім того, його можна замовити в деяких спеціалізованих інтернет-магазинах; зокрема, в магазині Simplewine.ru, що належить дистриб’ютору Frapin в Росії — компанії Simple.

Варто Frapin VIP XO, на жаль, дуже дорого. Пляшка ємністю 0,7 літра обійдеться приблизно в 15 тисяч рублів; пляшка ємністю 0,5 літра коштує 11-12 тисяч рублів, 0,35 літра — близько 9,5 тисяч рублів.

як пити

Подавати при кімнатній температурі або трохи охолодженим (приблизно до 20 градусів). Використовувати келихи типу «тюльпан» або «сніфтер». Відповідне супровід: гіркий або темний шоколад, трюфелі з гіркого шоколаду, кави, сигари. Frapin рекомендує до коньяку VIP XO гаванські сигари Montecristo A і Lusitania de Partagas, а також шоколад, зроблений з какао з Венесуели.

The Best Guide Коньяк Frapin VIP XO Детальніше про те, як слід пити коньяки різних категорій, читайте в окремій статті.

Короткий опис статті: Фрапен віп хо

Джерело: The Best Guide, Коньяк Frapin VIP XO

Також ви можете прочитати